Václav Špála - Podzim II

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 17x11 cm. Signováno tužkou vpravo dole V. Špála. Pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 36 cm

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
108361. Podzim II
Dražba ukončena:31.01.2024 22:41:51
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč 31.01.2024 22:38:51 14646
14 000 Kč limit (31.01.2024 22:38:44) 440
14 000 Kč 31.01.2024 22:38:45 14646
13 000 Kč limit (31.01.2024 22:37:48) 440
12 000 Kč 31.01.2024 22:35:18 14646
11 000 Kč limit (31.01.2024 22:33:04) 440
11 000 Kč 31.01.2024 22:33:05 14646
10 000 Kč limit (31.01.2024 22:32:57) 440
9 500 Kč 31.01.2024 22:32:58 14646
9 000 Kč limit (31.01.2024 22:32:03) 440
8 500 Kč 31.01.2024 22:29:47 14646
8 000 Kč 31.01.2024 22:27:38 440
7 500 Kč 31.01.2024 22:25:35 14646
7 000 Kč limit (31.01.2024 22:25:28) 440
7 000 Kč 31.01.2024 22:25:29 14646
6 500 Kč limit (31.01.2024 22:24:27) 440
6 000 Kč 31.01.2024 22:22:17 14646
5 500 Kč limit (31.01.2024 22:21:10) 440
5 000 Kč 31.01.2024 22:21:11 14735
4 900 Kč limit (31.01.2024 22:20:21) 440
4 800 Kč 31.01.2024 22:20:05 14646
4 700 Kč limit (31.01.2024 22:19:55) 14735
4 600 Kč 31.01.2024 22:19:56 14646
4 500 Kč limit (31.01.2024 22:19:46) 14735
4 400 Kč 31.01.2024 22:19:47 14646
4 300 Kč limit (31.01.2024 22:17:40) 14735
4 200 Kč 31.01.2024 22:16:49 14646
4 100 Kč limit (31.01.2024 22:16:28) 440
4 100 Kč 31.01.2024 22:16:29 14646
4 000 Kč limit (31.01.2024 22:15:04) 440
3 900 Kč 31.01.2024 22:15:05 14646
3 800 Kč limit (31.01.2024 22:06:31) 440
3 700 Kč 31.01.2024 20:11:33 14735
3 600 Kč 31.01.2024 16:18:57 7698
3 500 Kč 29.01.2024 10:51:11 14735
3 400 Kč 26.01.2024 16:54:26 7698
3 300 Kč 13.01.2024 16:18:11 12344
3 200 Kč 05.01.2024 23:49:39 5712
3 100 Kč 23.12.2023 21:42:02 10207
3 000 Kč 22.12.2023 17:14:31 7970