Václav Špála - Podzim - vzadu věnování od Václavy Špály

Detail položky

Detail položky

Ručně kolorovaný linoryt, 17x11 cm. Signováno tužkou vpravo dole V. Špála 31. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Vzadu věnování od Václavy Špály - Panu Dr. Arnoštu Urbanovi na památku V. Špála 3.5. 1931.

Nejdelší strana: 51 cm

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
105495. Podzim - vzadu věnování od Václavy Špály
Dražba ukončena:29.11.2023 22:13:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:33 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
33 000 Kč 29.11.2023 22:10:45 5712
32 000 Kč 29.11.2023 22:10:31 13222
31 000 Kč 29.11.2023 22:09:39 5712
30 000 Kč 29.11.2023 22:09:20 13222
29 000 Kč 29.11.2023 22:08:01 5712
28 000 Kč 29.11.2023 22:07:34 13222
27 000 Kč 29.11.2023 22:05:28 5712
26 000 Kč 29.11.2023 22:03:25 13222
25 000 Kč 29.11.2023 22:01:08 5712
24 000 Kč 29.11.2023 22:00:52 10305
23 000 Kč 29.11.2023 21:58:42 5712
22 000 Kč 29.11.2023 21:57:13 10305
21 000 Kč 29.11.2023 21:55:22 5712
20 000 Kč 29.11.2023 21:54:30 1798
19 000 Kč 29.11.2023 21:54:07 5712
18 000 Kč 29.11.2023 21:52:53 10305
17 000 Kč 29.11.2023 21:51:43 5712
16 000 Kč 29.11.2023 21:50:13 10305
15 000 Kč 29.11.2023 20:58:24 5879
14 000 Kč 29.11.2023 17:35:11 10305
13 000 Kč 29.11.2023 15:56:35 13222
12 000 Kč 26.11.2023 21:47:55 5879
11 000 Kč 19.11.2023 7:30:50 2801
10 000 Kč 15.11.2023 14:51:45 5712
9 500 Kč 13.11.2023 14:56:26 2801
9 000 Kč 13.11.2023 9:54:22 659
8 500 Kč 07.11.2023 7:06:51 2801
8 000 Kč 06.11.2023 23:53:09 5712
7 500 Kč 04.11.2023 23:21:30 2801
7 000 Kč 04.11.2023 15:33:49 659
6 500 Kč 02.11.2023 4:38:16 2801
6 000 Kč limit (02.11.2023 4:38:08) 10680
5 500 Kč 02.11.2023 4:38:09 2801
5 000 Kč limit (01.11.2023 22:25:28) 10680
4 900 Kč 01.11.2023 22:25:29 2801
4 800 Kč limit (01.11.2023 22:25:24) 10680
4 700 Kč 01.11.2023 22:25:25 2801
4 600 Kč limit (01.11.2023 22:16:18) 10680
4 500 Kč 01.11.2023 18:16:53 2801
4 400 Kč limit (01.11.2023 17:47:11) 10680
4 400 Kč 01.11.2023 17:47:12 2801
4 300 Kč limit (01.11.2023 17:46:58) 10680
4 200 Kč 01.11.2023 17:46:59 2801
4 100 Kč limit (01.11.2023 17:46:54) 10680
4 000 Kč 01.11.2023 17:46:55 2801
3 900 Kč limit (01.11.2023 17:46:49) 10680
3 800 Kč 01.11.2023 17:46:50 2801
3 700 Kč limit (01.11.2023 17:43:20) 10680
3 600 Kč 01.11.2023 17:43:21 2801
3 500 Kč limit (01.11.2023 15:59:47) 10680
3 400 Kč 01.11.2023 15:59:48 11157
3 300 Kč limit (30.10.2023 23:09:56) 10680
3 200 Kč 30.10.2023 23:05:22 13924
3 100 Kč 29.10.2023 23:11:17 10207
3 000 Kč 28.10.2023 22:35:53 5233