Václav Špála - Ovoce

Detail položky

Detail položky

Akvarel, 32x43 cm. Signováno vpravo dole V. Špála. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. S věnováním a datováno 21/9 1945.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
68991. Ovoce
Dražba ukončena:25.11.2021 23:02:37
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:70 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
70 000 Kč 25.11.2021 22:57:37 9425
65 000 Kč 25.11.2021 17:02:27 2889
60 000 Kč 25.11.2021 0:25:28 3776
55 000 Kč 24.11.2021 13:03:05 9374
50 000 Kč limit (23.11.2021 20:03:12) 2216
50 000 Kč 23.11.2021 20:03:13 6216
49 000 Kč limit (18.11.2021 12:02:58) 2216
48 000 Kč 18.11.2021 12:02:59 9359
47 000 Kč limit (16.11.2021 2:13:35) 2216
46 000 Kč 16.11.2021 2:13:36 3699
45 000 Kč 14.11.2021 13:07:42 2216
44 000 Kč 14.11.2021 9:21:08 9374
43 000 Kč 13.11.2021 19:23:36 2216
42 000 Kč 13.11.2021 18:46:09 9374
41 000 Kč 10.11.2021 16:01:02 2216
40 000 Kč limit (09.11.2021 17:06:06) 9348
40 000 Kč limit (09.11.2021 17:06:07) 2216
38 000 Kč limit (08.11.2021 23:37:56) 9348
37 000 Kč 08.11.2021 23:37:57 488
36 000 Kč limit (08.11.2021 23:37:50) 9348
35 000 Kč 08.11.2021 23:37:51 488
34 000 Kč limit (08.11.2021 23:37:44) 9348
33 000 Kč 08.11.2021 23:37:45 488
32 000 Kč limit (08.11.2021 8:37:43) 9348
31 000 Kč 06.11.2021 17:40:26 2216
30 000 Kč limit (06.11.2021 17:40:25) 8529
27 000 Kč limit (06.11.2021 17:39:50) 8529
26 000 Kč limit (06.11.2021 17:39:49) 2216
22 000 Kč limit (06.11.2021 17:39:24) 8529
21 000 Kč limit (06.11.2021 17:39:23) 2216
17 000 Kč limit (06.11.2021 17:38:38) 8529
16 000 Kč limit (06.11.2021 17:38:37) 2216
12 000 Kč limit (06.11.2021 17:38:11) 8529
11 000 Kč limit (06.11.2021 17:38:10) 2216
7 000 Kč limit (06.11.2021 17:37:42) 8529
6 500 Kč limit (06.11.2021 17:37:41) 2216
4 600 Kč limit (06.11.2021 14:14:52) 8529
4 500 Kč limit (06.11.2021 14:14:51) 2994
2 300 Kč limit (06.11.2021 9:46:18) 2994
2 200 Kč 05.11.2021 19:47:39 2216
2 100 Kč 05.11.2021 18:40:07 2880
2 000 Kč 05.11.2021 17:33:17 2216
1 900 Kč 05.11.2021 16:45:57 1534
1 800 Kč 04.11.2021 19:33:53 4632
1 700 Kč 04.11.2021 16:10:20 318
1 600 Kč 03.11.2021 14:10:55 2216
1 500 Kč 03.11.2021 12:16:41 6634