Václav Špála - Odpočívající dívka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Linoryt, 25x18 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Špála. Volný list. Přiložena dobová fotografie Václava Špály s faksimilií jeho podpisu. Katalog výstavy Václava Špály v Moravské Ostravě v roce 1933, ve kterém je originální podpis umělce.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
56881. Odpočívající dívka
Dražba ukončena:17.03.2021 21:35:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 000 Kč limit (17.03.2021 21:30:38) 8467
4 900 Kč limit (17.03.2021 21:30:37) 1003
4 700 Kč limit (17.03.2021 21:30:26) 8467
4 600 Kč 17.03.2021 21:30:27 1003
4 500 Kč limit (17.03.2021 21:30:19) 8467
4 400 Kč 17.03.2021 21:30:20 1003
4 300 Kč limit (17.03.2021 21:30:12) 8467
4 200 Kč 17.03.2021 21:30:13 1003
4 100 Kč limit (17.03.2021 21:29:08) 8467
4 000 Kč limit (17.03.2021 21:28:40) 143
4 000 Kč limit (17.03.2021 21:28:41) 8467
3 800 Kč limit (17.03.2021 21:27:14) 143
3 700 Kč 17.03.2021 21:27:15 849
3 600 Kč limit (17.03.2021 21:27:09) 143
3 500 Kč 17.03.2021 21:27:10 849
3 400 Kč limit (17.03.2021 20:50:20) 143
3 300 Kč 17.03.2021 20:50:21 826
3 200 Kč limit (17.03.2021 20:34:20) 143
3 100 Kč 17.03.2021 18:37:41 2216
3 000 Kč 17.03.2021 16:33:00 3486
2 900 Kč 17.03.2021 16:14:27 7407
2 800 Kč 08.03.2021 6:58:26 2216
2 700 Kč 08.03.2021 1:23:00 143
2 600 Kč 03.03.2021 20:17:23 2216
2 500 Kč 03.03.2021 14:10:51 849
2 400 Kč 02.03.2021 8:54:13 2216
2 300 Kč 01.03.2021 20:13:40 4694
2 200 Kč 23.02.2021 21:13:39 2216
2 100 Kč limit (23.02.2021 21:13:26) 3486
2 000 Kč 23.02.2021 21:13:27 2216
1 900 Kč 23.02.2021 20:11:38 3486
1 800 Kč 23.02.2021 16:44:19 2216
1 700 Kč 23.02.2021 15:37:24 3486
1 600 Kč 23.02.2021 12:06:44 2216
1 500 Kč 23.02.2021 11:52:03 3486
1 400 Kč 23.02.2021 7:11:40 2216
1 300 Kč 22.02.2021 23:09:31 3486
1 200 Kč 22.02.2021 18:29:52 2216
1 100 Kč 22.02.2021 17:06:34 3486
1 000 Kč 22.02.2021 5:51:05 2216
900 Kč 21.02.2021 23:55:03 3486
800 Kč 21.02.2021 6:54:38 2216
700 Kč 17.02.2021 18:37:03 488
600 Kč 17.02.2021 16:23:32 5712
500 Kč 16.02.2021 16:31:43 1252