Václav Špála - Oboustranný obraz - Krajina a Malířka v krajině

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 33x50 cm. Nesignováno. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Vzadu přípis V. Špála.

Nejdelší strana: 50 cm

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
111345. Oboustranný obraz - Krajina a Malířka v krajině
Dražba ukončena:28.02.2024 20:21:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč 28.02.2024 19:36:28 8467
25 000 Kč limit (28.02.2024 19:36:02) 10831
24 000 Kč 28.02.2024 19:36:03 8467
23 000 Kč limit (28.02.2024 14:43:23) 10831
22 000 Kč 28.02.2024 14:43:24 13793
21 000 Kč limit (28.02.2024 14:26:23) 10831
20 000 Kč 28.02.2024 14:26:24 13793
19 000 Kč limit (28.02.2024 14:26:01) 10831
18 000 Kč 28.02.2024 14:26:02 13793
17 000 Kč limit (28.02.2024 14:25:48) 10831
16 000 Kč 28.02.2024 14:25:49 13793
15 000 Kč limit (28.02.2024 14:25:26) 10831
14 000 Kč 28.02.2024 14:25:27 13793
13 000 Kč limit (28.02.2024 14:25:11) 10831
12 000 Kč 28.02.2024 14:25:12 13793
11 000 Kč limit (28.02.2024 14:24:55) 10831
10 000 Kč 28.02.2024 14:24:56 13793
9 500 Kč limit (28.02.2024 14:24:37) 10831
9 000 Kč 28.02.2024 14:24:38 13793
8 500 Kč limit (28.02.2024 9:05:12) 10831
8 000 Kč 28.02.2024 9:05:13 14910
7 500 Kč limit (27.02.2024 18:34:55) 10831
7 000 Kč 27.02.2024 18:34:56 14910
6 500 Kč limit (27.02.2024 18:34:44) 10831
6 000 Kč 27.02.2024 18:34:45 14910
5 500 Kč limit (26.02.2024 15:12:50) 10831
5 000 Kč limit (26.02.2024 15:12:49) 1971
3 700 Kč limit (26.02.2024 15:12:38) 10831
3 600 Kč 26.02.2024 15:12:39 1971
3 500 Kč limit (26.02.2024 15:12:32) 10831
3 400 Kč 26.02.2024 15:12:33 1971
3 300 Kč limit (04.02.2024 20:56:53) 10831
3 200 Kč 04.02.2024 16:28:19 1207
3 100 Kč 02.02.2024 19:35:25 10662
3 000 Kč 02.02.2024 8:18:33 12190