Václav Špála - Na řece Otavě

Detail položky

Detail položky

Litoofset 1/200, 21x27 cm. Signováno vpravo a vlevo dole v tisku V. Špála. Slepotiskové razítko vydavatele díla. Ruční papír. Volný list.

Pozn.: Přiložen certifikát vydavatele díla.

 

 

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
86890. Na řece Otavě
Dražba ukončena:27.11.2022 20:26:16
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 100 Kč 27.11.2022 20:23:16 7808
2 000 Kč limit (27.11.2022 20:20:45) 6437
2 000 Kč 27.11.2022 20:20:46 7808
1 900 Kč limit (27.11.2022 20:17:52) 6437
1 800 Kč 27.11.2022 20:17:53 7808
1 700 Kč limit (27.11.2022 20:15:36) 6437
1 600 Kč 27.11.2022 20:15:37 7808
1 500 Kč limit (27.11.2022 20:13:41) 6437
1 400 Kč 27.11.2022 20:13:42 7808
1 300 Kč limit (27.11.2022 20:11:11) 6437
1 200 Kč 27.11.2022 20:11:12 7808
1 100 Kč limit (26.11.2022 20:35:37) 6437
1 000 Kč 26.11.2022 20:35:38 11200
900 Kč limit (24.11.2022 18:01:57) 6437
800 Kč 24.11.2022 17:36:36 2093
700 Kč 18.11.2022 16:39:13 6659
600 Kč 17.11.2022 9:29:31 5084
500 Kč 17.11.2022 5:13:53 411