Václav Špála - Milenci u antických sloupců

Detail položky

Detail položky

Kresba, 40x28 cm. Monogramováno dole uprostřed VŠ 39. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Zezadu razítko ,,vystaveno v Mánesu 1942".

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
54706. Milenci u antických sloupců
Dražba ukončena:27.01.2021 20:46:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
25 000 Kč 27.01.2021 20:35:47 5709
24 000 Kč 27.01.2021 20:03:17 3776
23 000 Kč 27.01.2021 17:18:38 3912
22 000 Kč 27.01.2021 15:30:22 5709
21 000 Kč 27.01.2021 15:08:48 3912
20 000 Kč 27.01.2021 13:16:41 5709
19 000 Kč limit (27.01.2021 12:55:36) 3912
19 000 Kč 27.01.2021 12:55:37 5709
18 000 Kč limit (27.01.2021 12:19:30) 3912
17 000 Kč 27.01.2021 10:10:35 5709
16 000 Kč limit (27.01.2021 10:08:26) 3912
15 000 Kč 27.01.2021 10:08:27 5709
14 000 Kč limit (16.01.2021 17:12:52) 3912
13 000 Kč 16.01.2021 17:12:53 659
12 000 Kč limit (08.01.2021 0:09:40) 3912
12 000 Kč 08.01.2021 0:09:41 3776
11 000 Kč limit (07.01.2021 23:57:00) 3912
10 000 Kč 07.01.2021 23:57:01 849
9 500 Kč limit (07.01.2021 23:56:52) 3912
9 000 Kč 07.01.2021 23:56:53 849
8 500 Kč limit (07.01.2021 23:56:48) 3912
8 000 Kč 07.01.2021 23:56:49 849
7 500 Kč limit (22.12.2020 11:42:20) 3912
7 000 Kč limit (22.12.2020 11:42:19) 7282
6 000 Kč limit (21.12.2020 10:32:40) 3912
5 500 Kč 21.12.2020 0:25:47 659
5 000 Kč limit (21.12.2020 0:25:46) 3912
3 000 Kč limit (21.12.2020 0:25:29) 3912
2 900 Kč 21.12.2020 0:25:30 659
2 800 Kč limit (20.12.2020 20:53:14) 3912
2 700 Kč 20.12.2020 20:53:15 1479
2 600 Kč limit (20.12.2020 19:02:49) 3912
2 500 Kč 20.12.2020 19:02:50 5629
2 400 Kč limit (18.12.2020 9:53:00) 3912
2 300 Kč 18.12.2020 9:53:01 2880
2 200 Kč limit (18.12.2020 9:52:52) 3912
2 100 Kč 18.12.2020 9:52:53 2880
2 000 Kč limit (18.12.2020 8:42:19) 3912
1 900 Kč limit (18.12.2020 8:42:18) 826
1 300 Kč limit (18.12.2020 7:30:02) 826
1 200 Kč 18.12.2020 7:30:03 6634
1 100 Kč 18.12.2020 0:52:57 826
1 000 Kč 17.12.2020 23:45:32 849