Václav Špála - Labuť

Detail položky

Detail položky

Dřevořez, 11x10 cm. Signováno vpravo dole V. Špála. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
21775. Labuť
Dražba ukončena:19.09.2018 19:51:27
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 19.09.2018 19:46:27 4012
6 500 Kč 19.09.2018 19:42:10 4281
6 000 Kč limit (19.09.2018 19:37:57) 4012
6 000 Kč limit (19.09.2018 19:42:09) 4012
5 500 Kč 19.09.2018 19:37:05 4281
5 000 Kč limit (19.09.2018 19:21:58) 4012
4 900 Kč limit (19.09.2018 19:21:57) 4201
4 600 Kč limit (19.09.2018 19:21:32) 4012
4 500 Kč limit (19.09.2018 19:21:31) 4201
4 200 Kč limit (19.09.2018 19:20:53) 4012
4 100 Kč limit (19.09.2018 19:20:52) 4201
3 600 Kč limit (19.09.2018 19:20:25) 4012
3 500 Kč limit (19.09.2018 19:20:24) 4201
3 000 Kč limit (19.09.2018 19:18:15) 4012
2 900 Kč limit (19.09.2018 19:18:14) 4201
2 500 Kč limit (19.09.2018 19:17:26) 4012
2 400 Kč limit (19.09.2018 19:17:25) 4201
1 800 Kč limit (19.09.2018 18:12:59) 4012
1 700 Kč 19.09.2018 18:13:00 1101
1 600 Kč limit (19.09.2018 17:17:11) 4012
1 500 Kč limit (19.09.2018 17:17:10) 849
1 300 Kč limit (19.09.2018 15:53:48) 849
1 200 Kč 18.09.2018 22:45:19 2985
1 100 Kč 18.09.2018 17:00:42 1101
1 000 Kč 15.09.2018 20:46:58 4012
900 Kč 13.09.2018 20:59:15 4281
800 Kč 12.09.2018 12:06:40 4201
700 Kč 26.07.2018 21:58:38 849
600 Kč 26.07.2018 11:24:31 4012
500 Kč 26.07.2018 10:18:56 551