Václav Špála

303702. Kytice ve džbánku

popis: Dobový ofsetový tisk, 55x45 cm. Signováno vlevo dole v tisku V. Špála 29. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Přidal se k umělecké skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

dražba ukončena: 20.02.2020 20:09:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 700 Kč