Václav Špála - Krajina

Detail položky

Detail položky

Kolorovaný linoryt, 15x10 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Špála. Rám, sklo. Zlacený vyřezávaný rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
46943. Krajina
Dražba ukončena:15.07.2020 20:36:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 15.07.2020 20:31:42 7106
11 000 Kč 15.07.2020 20:30:09 6056
10 000 Kč limit (15.07.2020 20:30:08) 2734
9 500 Kč limit (15.07.2020 20:28:41) 2734
9 000 Kč limit (15.07.2020 20:28:32) 7106
9 000 Kč 15.07.2020 20:28:33 2734
8 500 Kč limit (15.07.2020 20:28:06) 7106
8 000 Kč 15.07.2020 20:26:59 2734
7 500 Kč 15.07.2020 20:24:04 5811
7 000 Kč limit (15.07.2020 20:19:16) 7106
7 000 Kč 15.07.2020 20:19:17 3014
6 500 Kč limit (15.07.2020 20:16:57) 7106
6 000 Kč limit (15.07.2020 20:16:26) 3014
5 500 Kč limit (15.07.2020 20:16:25) 2505
4 800 Kč limit (15.07.2020 20:10:40) 3014
4 700 Kč 15.07.2020 18:47:47 4808
4 600 Kč 15.07.2020 13:09:04 6386
4 500 Kč limit (15.07.2020 13:08:41) 7277
4 500 Kč 15.07.2020 13:08:42 6386
4 400 Kč limit (15.07.2020 13:08:20) 7277
4 300 Kč 15.07.2020 13:08:21 6386
4 200 Kč limit (14.07.2020 23:17:49) 7277
4 100 Kč 14.07.2020 8:15:36 4808
4 000 Kč 13.07.2020 21:53:48 2985
3 900 Kč 11.07.2020 16:54:48 4808
3 800 Kč 11.07.2020 5:40:43 2216
3 700 Kč 10.07.2020 15:03:17 6386
3 600 Kč limit (10.07.2020 15:02:47) 7277
3 600 Kč 10.07.2020 15:02:48 6386
3 500 Kč limit (10.07.2020 14:45:00) 7277
3 400 Kč 10.07.2020 14:45:01 6386
3 300 Kč limit (10.07.2020 14:13:16) 7277
3 200 Kč 10.07.2020 14:13:17 6386
3 100 Kč limit (09.07.2020 17:55:48) 7277
3 000 Kč 09.07.2020 17:55:49 6386
2 900 Kč limit (09.07.2020 17:54:58) 7277
2 800 Kč 09.07.2020 17:54:59 6386
2 700 Kč limit (07.07.2020 23:25:16) 7277
2 600 Kč 02.07.2020 21:53:03 4808
2 500 Kč 29.06.2020 23:34:57 7054
2 400 Kč 28.06.2020 16:11:12 7070
2 300 Kč 26.06.2020 19:47:02 6825
2 200 Kč 26.06.2020 11:30:37 4808
2 100 Kč 25.06.2020 21:53:02 7070
2 000 Kč 25.06.2020 13:49:21 3229
1 900 Kč 25.06.2020 10:47:05 4808
1 800 Kč 24.06.2020 23:31:22 7070
1 700 Kč 24.06.2020 14:52:41 1479
1 600 Kč 24.06.2020 3:49:49 7070
1 500 Kč 23.06.2020 23:49:40 44
1 400 Kč 23.06.2020 19:52:33 7070
1 300 Kč 23.06.2020 11:39:48 2467
1 200 Kč 23.06.2020 2:05:44 7070
1 100 Kč 22.06.2020 23:56:12 5667
1 000 Kč 22.06.2020 20:47:22 2880