Václav Špála - Konvolut 7mi kreseb a návrhů ex libris

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Různé techniky (Kresba, linoryt). Rozměr od 6x5 cm do 9x12 cm. 1x signováno V. Špála. Volné listy podlepené na papíře.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Tomášem Vlčkem Csc.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
84483. Konvolut 7mi kreseb a návrhů ex libris
Dražba ukončena:13.10.2022 21:51:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 500 Kč 13.10.2022 21:38:27 51
3 400 Kč limit (13.10.2022 21:38:26) 3589
3 300 Kč limit (13.10.2022 21:21:48) 3589
3 200 Kč 13.10.2022 21:21:49 51
3 100 Kč limit (13.10.2022 11:46:30) 3589
3 000 Kč 13.10.2022 11:46:31 3486
2 900 Kč limit (13.10.2022 11:02:42) 3589
2 800 Kč 10.10.2022 17:37:55 7237
2 700 Kč 10.10.2022 13:02:46 3486
2 600 Kč limit (10.10.2022 13:02:06) 7237
2 500 Kč limit (10.10.2022 13:02:05) 3486
2 300 Kč limit (28.09.2022 18:50:21) 7237
2 200 Kč limit (28.09.2022 18:50:20) 3589
1 600 Kč limit (25.09.2022 19:03:51) 3589
1 500 Kč 25.09.2022 19:03:52 7237
1 400 Kč limit (24.09.2022 21:06:35) 3589
1 300 Kč 24.09.2022 21:06:36 1610
1 200 Kč limit (23.09.2022 13:26:04) 3589
1 100 Kč 15.09.2022 22:54:08 7237
1 000 Kč 15.09.2022 14:30:32 1101