Václav Špála - Eva

Detail položky

Detail položky

Kolorovaný dřevoryt, 20x15 cm. Signováno vpravo dole V. Špála 34. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.


Pozn.: Tisk na lepence.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
48413. Eva
Dražba ukončena:26.08.2020 19:49:17
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč limit (26.08.2020 19:44:17) 7418
25 000 Kč limit (26.08.2020 19:44:16) 7407
22 000 Kč limit (26.08.2020 19:42:45) 7407
21 000 Kč limit (26.08.2020 19:42:44) 7418
17 000 Kč limit (22.08.2020 20:34:21) 7407
16 000 Kč 22.08.2020 20:34:22 7280
15 000 Kč limit (21.08.2020 17:24:13) 7407
14 000 Kč limit (21.08.2020 17:24:12) 7280
12 000 Kč limit (21.08.2020 17:23:52) 7407
11 000 Kč limit (21.08.2020 17:23:51) 7280
9 500 Kč limit (21.08.2020 17:23:39) 7407
9 000 Kč limit (21.08.2020 17:23:38) 7280
8 000 Kč limit (21.08.2020 17:23:17) 7407
7 500 Kč 21.08.2020 17:23:18 7280
7 000 Kč limit (21.08.2020 17:23:04) 7407
6 500 Kč 21.08.2020 17:23:05 7280
6 000 Kč limit (18.08.2020 15:40:57) 7407
5 500 Kč limit (18.08.2020 15:40:56) 51
4 000 Kč limit (18.08.2020 15:40:43) 7407
3 900 Kč 18.08.2020 15:40:44 51
3 800 Kč limit (17.08.2020 22:26:09) 7407
3 700 Kč 17.08.2020 22:26:10 488
3 600 Kč limit (17.08.2020 21:30:02) 7407
3 500 Kč 14.08.2020 23:44:02 3776
3 400 Kč 11.08.2020 14:13:18 1252
3 300 Kč 11.08.2020 12:40:28 7280
3 200 Kč 10.08.2020 18:13:32 1252
3 100 Kč 10.08.2020 15:12:04 488
3 000 Kč 09.08.2020 20:23:36 1252
2 900 Kč 07.08.2020 16:38:14 7084
2 800 Kč 06.08.2020 21:16:46 1252
2 700 Kč 06.08.2020 21:14:39 3516
2 600 Kč 06.08.2020 11:54:54 1252
2 500 Kč 06.08.2020 10:13:06 3743
2 400 Kč 05.08.2020 9:54:49 1252
2 300 Kč 04.08.2020 21:51:12 2001
2 200 Kč 04.08.2020 21:43:53 1252
2 100 Kč 04.08.2020 19:29:04 488
2 000 Kč 04.08.2020 17:06:29 1252
1 900 Kč 04.08.2020 14:47:53 51
1 800 Kč 03.08.2020 13:18:01 1252
1 700 Kč 02.08.2020 19:03:00 659
1 600 Kč limit (01.08.2020 19:52:00) 7282
1 600 Kč 01.08.2020 19:52:01 1037
1 500 Kč limit (31.07.2020 15:36:12) 7282
1 400 Kč 31.07.2020 10:51:24 4818
1 300 Kč 31.07.2020 10:49:59 1534
1 200 Kč 31.07.2020 10:21:43 7354
1 100 Kč 31.07.2020 10:20:12 7280
1 000 Kč 31.07.2020 8:23:15 849