Václav Špála - Dívka v klobouku

Detail položky

Detail položky

Litografie, 37x26 cm. Monogramováno vpravo dole v tisku VŠ 08. Pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Pasparta mírně poškozena.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
56868. Dívka v klobouku
Dražba ukončena:17.03.2021 21:45:36
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 17.03.2021 21:40:36 226
7 000 Kč 17.03.2021 21:37:47 286
6 500 Kč 17.03.2021 21:36:12 226
6 000 Kč 17.03.2021 21:34:49 849
5 500 Kč 17.03.2021 21:31:37 226
5 000 Kč limit (17.03.2021 21:31:32) 849
5 000 Kč 17.03.2021 21:31:33 226
4 900 Kč limit (17.03.2021 21:31:29) 849
4 800 Kč 17.03.2021 21:31:30 226
4 700 Kč limit (17.03.2021 21:31:24) 849
4 600 Kč 17.03.2021 21:31:25 226
4 500 Kč limit (17.03.2021 21:30:26) 849
4 400 Kč 17.03.2021 21:28:57 226
4 300 Kč 17.03.2021 21:28:41 849
4 200 Kč 17.03.2021 21:25:46 226
4 100 Kč limit (17.03.2021 21:25:41) 849
4 000 Kč 17.03.2021 21:25:42 226
3 900 Kč limit (17.03.2021 21:25:37) 849
3 800 Kč 17.03.2021 21:25:38 226
3 700 Kč limit (17.03.2021 21:25:34) 849
3 600 Kč 17.03.2021 21:25:35 226
3 500 Kč limit (17.03.2021 21:25:07) 849
3 400 Kč 17.03.2021 21:23:45 226
3 300 Kč 17.03.2021 21:23:05 849
3 200 Kč 17.03.2021 21:21:58 226
3 100 Kč 17.03.2021 21:20:51 849
3 000 Kč 17.03.2021 21:20:01 226
2 900 Kč 17.03.2021 21:19:48 849
2 800 Kč 17.03.2021 21:19:11 226
2 700 Kč 17.03.2021 21:18:26 849
2 600 Kč 17.03.2021 21:17:29 226
2 500 Kč limit (17.03.2021 21:17:25) 849
2 400 Kč 17.03.2021 21:17:26 226
2 300 Kč limit (17.03.2021 21:17:21) 849
2 200 Kč 17.03.2021 21:17:22 226
2 100 Kč limit (17.03.2021 21:16:38) 849
2 000 Kč 17.03.2021 21:15:27 226
1 900 Kč 17.03.2021 21:14:56 849
1 800 Kč 17.03.2021 21:14:16 226
1 700 Kč 17.03.2021 21:11:38 849
1 600 Kč 17.03.2021 21:10:50 226
1 500 Kč 17.03.2021 21:09:03 849
1 400 Kč 17.03.2021 18:38:05 2216
1 300 Kč 17.03.2021 16:13:04 7407
1 200 Kč 03.03.2021 20:18:13 2216
1 100 Kč 03.03.2021 14:10:07 849
1 000 Kč 21.02.2021 6:53:34 2216