Václav Špála - Dívčí akt

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 12x10 cm, monogramováno vpravo dole VŠ, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Papír poškozen.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
10599. Dívčí akt
Dražba ukončena:31.05.2017 21:27:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 600 Kč 31.05.2017 21:22:00 2169
1 500 Kč 31.05.2017 21:17:59 849
1 400 Kč 31.05.2017 21:13:33 2169
1 300 Kč 31.05.2017 21:10:41 849
1 200 Kč 31.05.2017 19:09:21 2169
1 100 Kč 31.05.2017 19:07:39 380
1 000 Kč 31.05.2017 17:19:44 2169
900 Kč 30.05.2017 10:38:46 849
800 Kč 27.05.2017 21:48:29 2385