Václav Špála - Dalmácie

Akvarel, 51x70 cm. Signováno vpravo dole V. Špála. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu potvrzení pravosti od syna autora a potvrzení pravosti od Dr. Františka Dvořáka. Dílo „Dalmácie“ od Václava Špály zobrazuje pohled na mořské pobřeží, z kterého se otevírá pohled na město v druhém plánu obrazové kompozice. Vodní hladina je pojednaná pomocí dynamických tahů umělcova štětce, které uvádí vlny do pohybu. Nad střechami města se otevírá světlé bezmračné nebe. Barevné kompozici dominuje výrazná modrá barva vodní plochy, na jejíž pozadí prosvítají teplé zemité odstíny druhého planu a detail skály v popředí kompozice. Jedná se o nepochybnou inspiraci autora klidnou chvílí u pobřeží, kterou zobrazil na předloženém výjevu. Dílo Václava Špály patří k velice žádáním akvizicím na domácím trhu a stabilně se těší vysokému zájmu sběratelů umění 20. století.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1885-1946

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
105195. Dalmácie
Dražba ukončena:15.11.2023 20:39:38
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:270 000 Kč