Václav Špála - Čtenář

Detail položky

Detail položky

Akvarel. 34x25 cm. Signováno vlevo dole V. Špála 35. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Na papíře skvrnky. Rám poškozen.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
38682. Čtenář
Dražba ukončena:11.12.2019 21:24:14
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč 11.12.2019 21:19:14 5629
18 000 Kč 11.12.2019 21:14:46 4564
17 000 Kč 11.12.2019 21:12:31 51
16 000 Kč 11.12.2019 21:10:33 4564
15 000 Kč limit (11.12.2019 21:10:07) 121
15 000 Kč 11.12.2019 21:10:08 4564
14 000 Kč limit (11.12.2019 20:56:28) 121
13 000 Kč 11.12.2019 20:56:29 51
12 000 Kč limit (11.12.2019 20:56:22) 121
11 000 Kč 11.12.2019 20:56:23 51
10 000 Kč limit (06.12.2019 18:37:38) 121
9 500 Kč 06.12.2019 18:37:39 1011
9 000 Kč limit (06.12.2019 6:52:32) 121
8 500 Kč 06.12.2019 6:52:33 6109
8 000 Kč limit (06.12.2019 6:52:25) 121
7 500 Kč 06.12.2019 6:52:26 6109
7 000 Kč limit (05.12.2019 10:01:46) 121
6 500 Kč limit (05.12.2019 10:01:45) 3229
4 000 Kč 03.12.2019 6:45:48 3229
3 900 Kč 02.12.2019 1:15:29 659
3 800 Kč 01.12.2019 19:55:03 5520
3 700 Kč limit (01.12.2019 19:54:59) 4923
3 700 Kč 01.12.2019 19:55:00 5520
3 600 Kč limit (01.12.2019 19:54:56) 4923
3 500 Kč 01.12.2019 19:54:57 5520
3 400 Kč limit (01.12.2019 19:54:53) 4923
3 300 Kč 01.12.2019 19:54:54 5520
3 200 Kč limit (01.12.2019 19:54:47) 4923
3 100 Kč 01.12.2019 19:54:48 5520
3 000 Kč limit (01.12.2019 19:54:43) 4923
2 900 Kč 01.12.2019 19:54:44 5520
2 800 Kč limit (01.12.2019 19:54:40) 4923
2 700 Kč 01.12.2019 19:54:41 5520
2 600 Kč limit (01.12.2019 19:54:37) 4923
2 500 Kč 01.12.2019 19:54:38 5520
2 400 Kč limit (01.12.2019 19:54:32) 4923
2 300 Kč 01.12.2019 19:54:33 5520
2 200 Kč limit (01.12.2019 19:54:29) 4923
2 100 Kč 01.12.2019 19:54:30 5520
2 000 Kč limit (01.12.2019 14:53:41) 4923
1 900 Kč 01.12.2019 8:02:50 3229
1 800 Kč 30.11.2019 23:00:43 3776
1 700 Kč 30.11.2019 16:10:33 3229
1 600 Kč 30.11.2019 11:52:33 238
1 500 Kč 29.11.2019 20:50:44 51
1 400 Kč 29.11.2019 12:04:28 5215
1 300 Kč 29.11.2019 9:29:48 5929
1 200 Kč 29.11.2019 8:16:48 6056
1 100 Kč 29.11.2019 1:37:35 1011
1 000 Kč 28.11.2019 23:40:13 849