Václav Špála - Autoportrét

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 16x14 cm, signováno vpravo dole V. Špála, rám, pasparta, zaskleno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
10617. Autoportrét
Dražba ukončena:31.05.2017 21:37:19
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 100 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 100 Kč 31.05.2017 21:32:19 2734
3 000 Kč limit (31.05.2017 21:32:09) 2392
3 000 Kč limit (31.05.2017 21:32:10) 2734
2 600 Kč limit (31.05.2017 21:31:53) 2392
2 500 Kč limit (31.05.2017 21:31:52) 2734
2 100 Kč limit (31.05.2017 21:31:51) 2392
2 000 Kč 31.05.2017 21:31:52 849
1 900 Kč limit (31.05.2017 21:31:45) 2392
1 800 Kč 31.05.2017 21:31:46 849
1 700 Kč limit (31.05.2017 21:31:15) 2392
1 600 Kč 31.05.2017 21:15:54 849
1 500 Kč limit (31.05.2017 21:15:47) 659
1 500 Kč 31.05.2017 21:15:48 849
1 400 Kč limit (31.05.2017 21:15:42) 659
1 300 Kč 31.05.2017 21:15:43 849
1 200 Kč limit (31.05.2017 14:08:37) 659
1 100 Kč 30.05.2017 10:40:22 849
1 000 Kč 12.05.2017 11:57:19 2734
900 Kč 03.05.2017 18:18:29 1252
800 Kč 01.05.2017 8:56:05 659
700 Kč 29.04.2017 19:56:43 488
600 Kč 28.04.2017 10:53:41 1252
500 Kč 28.04.2017 10:20:58 354