Václav Špála - Akt

Detail položky

Detail položky

Akvarel, 28x20 cm. Signováno dole uprostřed V. Špála 19. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
32431. Akt
Dražba ukončena:29.05.2019 21:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:42 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
42 000 Kč 29.05.2019 21:01:59 5319
41 000 Kč 29.05.2019 20:40:09 2509
40 000 Kč 29.05.2019 20:00:07 113
39 000 Kč 29.05.2019 19:59:42 5319
38 000 Kč 29.05.2019 17:38:08 113
37 000 Kč limit (29.05.2019 17:38:00) 244
37 000 Kč 29.05.2019 17:38:01 113
36 000 Kč limit (29.05.2019 17:37:46) 244
35 000 Kč 29.05.2019 17:37:47 113
34 000 Kč limit (29.05.2019 17:37:38) 244
33 000 Kč 29.05.2019 17:37:39 113
32 000 Kč limit (29.05.2019 17:37:30) 244
31 000 Kč 29.05.2019 17:37:31 113
30 000 Kč limit (29.05.2019 16:40:04) 244
29 000 Kč 29.05.2019 15:57:16 113
28 000 Kč 29.05.2019 15:53:14 2216
27 000 Kč 29.05.2019 13:59:12 113
26 000 Kč 29.05.2019 13:21:31 2216
25 000 Kč limit (29.05.2019 13:21:17) 5552
24 000 Kč 29.05.2019 13:21:18 2216
23 000 Kč limit (29.05.2019 13:15:30) 5552
22 000 Kč 29.05.2019 11:38:26 113
21 000 Kč limit (28.05.2019 22:36:27) 2216
20 000 Kč 28.05.2019 22:36:28 1610
19 000 Kč limit (23.05.2019 4:40:45) 2216
18 000 Kč limit (23.05.2019 4:40:22) 3699
18 000 Kč 23.05.2019 4:40:23 2216
17 000 Kč limit (23.05.2019 4:07:21) 3699
16 000 Kč limit (23.05.2019 4:07:20) 2216
13 000 Kč 22.05.2019 3:31:13 2216
12 000 Kč limit (22.05.2019 3:30:41) 5319
11 000 Kč limit (22.05.2019 3:30:40) 2216
8 500 Kč limit (22.05.2019 3:29:58) 5319
8 000 Kč 22.05.2019 3:29:59 2216
7 500 Kč limit (21.05.2019 17:48:00) 5319
7 000 Kč limit (21.05.2019 17:46:57) 2216
6 500 Kč 21.05.2019 17:46:58 5319
6 000 Kč limit (20.05.2019 21:43:33) 2216
5 500 Kč 20.05.2019 21:43:34 5319
5 000 Kč limit (17.05.2019 12:33:20) 2216
4 900 Kč 17.05.2019 12:33:21 688
4 800 Kč limit (17.05.2019 0:44:24) 2216
4 700 Kč 17.05.2019 0:44:25 3250
4 600 Kč limit (15.05.2019 17:27:21) 2216
4 500 Kč limit (15.05.2019 17:27:20) 1252
1 800 Kč limit (15.05.2019 17:26:52) 2216
1 700 Kč 15.05.2019 17:26:53 1252
1 600 Kč limit (15.05.2019 17:26:48) 2216
1 500 Kč 15.05.2019 17:26:49 1252
1 400 Kč limit (15.05.2019 17:26:44) 2216
1 300 Kč 15.05.2019 17:26:45 1252
1 200 Kč limit (15.05.2019 17:26:36) 2216
1 100 Kč 15.05.2019 17:26:37 1252
1 000 Kč 15.05.2019 14:41:09 2216