Václav Špála - Akt

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 22x26 cm. Signováno vpravo dole V. Špála 27. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
24619. Akt
Dražba ukončena:15.11.2018 21:21:33
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 15.11.2018 21:16:33 2385
11 000 Kč 15.11.2018 21:11:48 69
10 000 Kč limit (15.11.2018 21:09:29) 2385
9 500 Kč 15.11.2018 21:09:30 1440
9 000 Kč 15.11.2018 21:06:40 2385
8 500 Kč 15.11.2018 21:05:17 1440
8 000 Kč 15.11.2018 21:04:14 69
7 500 Kč 15.11.2018 21:01:06 1440
7 000 Kč 15.11.2018 17:01:45 488
6 500 Kč 15.11.2018 15:19:58 2385
6 000 Kč limit (12.11.2018 6:00:13) 488
6 000 Kč 12.11.2018 6:00:14 2216
5 500 Kč limit (12.11.2018 6:00:04) 488
5 000 Kč limit (12.11.2018 6:00:03) 2216
4 100 Kč limit (12.11.2018 5:59:45) 488
4 000 Kč 12.11.2018 5:59:46 2216
3 900 Kč limit (11.11.2018 20:45:56) 488
3 800 Kč 11.11.2018 20:16:47 2385
3 700 Kč 09.11.2018 17:09:34 2216
3 600 Kč 09.11.2018 14:46:57 3250
3 500 Kč limit (09.11.2018 14:46:52) 826
3 500 Kč 09.11.2018 14:46:53 3250
3 400 Kč 09.11.2018 9:32:23 826
3 300 Kč 09.11.2018 5:20:08 2216
3 200 Kč 08.11.2018 20:53:14 488
3 100 Kč 08.11.2018 4:37:02 2216
3 000 Kč limit (08.11.2018 4:37:01) 488
2 700 Kč limit (08.11.2018 4:36:42) 488
2 600 Kč limit (08.11.2018 4:36:41) 2216
2 200 Kč limit (08.11.2018 4:36:18) 488
2 100 Kč limit (08.11.2018 4:36:17) 2216
1 800 Kč limit (08.11.2018 4:35:57) 488
1 700 Kč 08.11.2018 4:35:58 2216
1 600 Kč 07.11.2018 20:12:56 488
1 500 Kč 07.11.2018 4:02:55 2216
1 400 Kč 06.11.2018 17:49:39 3250
1 300 Kč 02.11.2018 7:17:49 2216
1 200 Kč 01.11.2018 15:54:12 1003
1 100 Kč 01.11.2018 5:59:15 2216
1 000 Kč 31.10.2018 23:28:30 3250
900 Kč 31.10.2018 15:55:13 1252
800 Kč 29.10.2018 21:51:07 1003
700 Kč 26.10.2018 18:55:31 2216
600 Kč 26.10.2018 16:43:00 2117