Václav Špála - A přece!

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Starý tisk, 41x28 cm. Signováno dole uprostřed v tisku Šp. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
58041. A přece!
Dražba ukončena:14.04.2021 20:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 14.04.2021 19:57:49 6056
11 000 Kč limit (14.04.2021 19:57:42) 659
11 000 Kč 14.04.2021 19:57:43 6056
10 000 Kč limit (14.04.2021 19:57:27) 659
9 500 Kč 14.04.2021 19:57:28 6056
9 000 Kč limit (14.04.2021 19:55:58) 659
8 500 Kč limit (14.04.2021 19:55:57) 6056
7 500 Kč 14.04.2021 19:54:50 6056
7 000 Kč limit (14.04.2021 19:54:42) 659
6 500 Kč 14.04.2021 19:54:43 6056
6 000 Kč limit (14.04.2021 19:53:44) 659
5 500 Kč 14.04.2021 19:53:33 6056
5 000 Kč 14.04.2021 19:52:35 4352
4 900 Kč limit (14.04.2021 19:52:34) 6056
4 800 Kč limit (14.04.2021 19:51:47) 6056
4 700 Kč 14.04.2021 19:50:18 659
4 600 Kč 14.04.2021 19:48:05 6056
4 500 Kč 14.04.2021 19:47:19 659
4 400 Kč 14.04.2021 19:46:03 6056
4 300 Kč 14.04.2021 19:45:51 4352
4 200 Kč 14.04.2021 19:45:20 7456
4 100 Kč 14.04.2021 19:44:31 659
4 000 Kč 14.04.2021 19:44:02 4352
3 900 Kč 14.04.2021 19:38:32 6056
3 800 Kč 14.04.2021 19:19:03 7456
3 700 Kč limit (14.04.2021 19:18:07) 659
3 700 Kč 14.04.2021 19:18:08 7456
3 600 Kč limit (14.04.2021 19:17:52) 659
3 500 Kč 14.04.2021 19:17:53 7456
3 400 Kč limit (14.04.2021 19:17:37) 659
3 300 Kč 14.04.2021 19:17:38 7456
3 200 Kč limit (13.04.2021 16:04:27) 659
3 100 Kč 13.04.2021 16:04:28 5811
3 000 Kč limit (13.04.2021 16:03:57) 659
2 900 Kč 13.04.2021 16:03:58 5811
2 800 Kč limit (13.04.2021 16:03:46) 659
2 700 Kč limit (13.04.2021 16:03:45) 5811
2 500 Kč limit (13.04.2021 16:03:04) 659
2 400 Kč limit (13.04.2021 16:03:03) 5811
2 100 Kč limit (13.04.2021 16:02:27) 659
2 000 Kč limit (13.04.2021 16:02:26) 5811
1 600 Kč limit (10.04.2021 0:42:41) 659
1 500 Kč limit (10.04.2021 0:42:26) 7456
1 400 Kč 10.04.2021 0:42:27 659
1 300 Kč 09.04.2021 8:00:21 7456
1 200 Kč limit (09.04.2021 7:59:54) 5811
1 200 Kč 09.04.2021 7:59:55 7456
1 100 Kč limit (07.04.2021 17:12:52) 5811
1 000 Kč limit (06.04.2021 17:52:13) 7456
900 Kč 06.04.2021 17:52:14 659
800 Kč 02.04.2021 17:35:48 7456
700 Kč 02.04.2021 0:14:50 659
600 Kč 20.03.2021 17:27:18 7456
500 Kč 19.03.2021 23:57:53 238