Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové.
Nejdelší strana: 105 cm
Olej na kartonu, 71x95 cm. Signováno vlevo dole V. Radimský. Rámováno.
Obraz s názvem Rozkvetlé mokřiny od Václava Radimského patří k uměleckým dílům, která nevyžadují slovní komentář. Jedná se o nádhernou malbu, již autor vytvořil po návratu do vlasti z pobytu ve Francii, který byl pro formování jeho uměleckého projevu zásadní. Malba se vyznačuje živým odlehčeným rukopisem. Místy lze pozorovat také pastózní nánosy, které technice dodávají na atraktivitě. Pro autora je naprosto typická poetická barevnost, která využívá kvalit pastelových lomených odstínů zeleně. Volba krajinného výjevu autorovi dovolila rozehrát jemné barevné záchvěvy svěže působící přírody. Předložený obraz lze označit za velmi krásnou ukázku subjektivně ztvárněné impresionistické krajiny od suverénního malíře, který byl již za svého života velmi vyhledáván.
o autorovi: 1867, Kolín nad Labem - 1946, Pašince u Kolína
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 700 000 Kč