Václav Rabas

64905. Zátiší s hřiby

popis: Olej na kartonu, 14x22 cm. Signováno vpravo dole Rabas 41. Rámováno.

o autorovi: 1885, Krušovice u Rakovníka - 1954
Student AVU (1906-1913; prof. Roubalík, Bukovac, Schwaiger a Švabinský). Studijně vycestoval do Itálie i Mnichova. Nejraději tvoří obrazy z Rakovnicka, ale také ze Žatecka, Slánska a Žluticka. Problém červeně a zeleně jsou základním tónem jeho uměleckého díla - země a přírody v součinnosti s lidskou rukou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 300 000 Kč

zbývá: 0 dnů, 22 hodin

konec dražby: 29.09.2021 20:26:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 5 500 Kč