Olej na sololitu, 40x75 cm. Signováno vpravo dole Pichlík. Rámováno.
Nejdelší strana: 85 cm
o autorovi: 1910 – 1988
Malíř krajinář, občanským povoláním geodet a kartograf. Ve svém výtvarném díle zachycoval převážně jižní Čechy, nejčastěji město Písek a okolí, dále šumavské motivy a motivy ze Slovenska (Nízké a Vysoké Tatry). Pracoval zejména technikou olejomalby. Ateliér měl v Praze na Smíchově a později ve Strašnicích.