Václav Nedbal - Pohled na zátoku

Olej na kartonu, 28x57 cm. Signováno vlevo dole V. Nedbal 1951. Rámováno.

Nejdelší strana: 62 cm

o autorovi: 1881-1953
Václav Nedbal byl akademický malíř a spisovatel, malbu studoval v letech 1922-1926 na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. V civilním životě působil jako učitel kreslení v Březnici, Rožmitále a v Praze. Dále pak jako školní inspektor v Praze a v Novém Městě nad Metují, kde ho umělecky inspiroval orlický kraj. Jeho syn Miloš volil profesi herce a pedagoga na pražské DAMU.

92335. Pohled na zátoku
Dražba ukončena:26.03.2023 20:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 000 Kč