Vratislav Nechleba - Dáma v křesle

Olej na plátně, 54x56 cm, signováno vpravo nahoře V. Nechleba 1915, rám.

1885, Královské Vinohrady
Žák pražské akademie (1902-1907, prof. M. Pirner). Studijně vycestoval do Itálie, Rakouska a Německa. Na svých cestách navštívil mnoho významných evropských galerií. Za svého portréty obdržel řadu ocenění. Maluje krajiny, zátiší a genry. Vytvořil portréty mnoha významných osobností (Karel Kramář, T.G.M., T.F. Šimon,...). Má smysl pro detail podobizen a volbě ideální sytosti barvy.

3205. Dáma v křesle
Dražba ukončena:25.11.2015 21:26:32
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč