Olej na sololitu, 47x32 cm. Signováno vlevo dole VaMen 87. Rámováno.
Nejdelší strana: 54 cm
o autorovi: 1926 – 2013
Malíř. Studoval v ateliéru E. Filly a na VŠUP v Praze u J. Nováka. Byl asistentem prof. Filly na VŠUP a později tamtéž profesorem. Byl členem JUV, skupiny Radar a výtvarné skupiny Tolerance, s níž vystavoval. Ve volné tvorbě se nejprve věnoval grafice, později se zabýval výhradně malbou. Na jeho tvorbu měly vliv východní filozofie a systém jógy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha dalších významných tuzemských galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč.