Václav Materna - S koňmi u hostince

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 50x71 cm. Signováno vlevo dole Materna. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: *6. září 1888 Praha – + 12. října 1941 Praha, byl český akademický malíř
narodil v Praze na Malé Straně v rodině učitele Václava Materny staršího. Zprvu studoval malířství na tehdejší Umělecko-průmyslové škole v Praze (UPŠ) a následně pokračoval ve studiu na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Maxmiliána Pirnera. Po absolutoriu působil jako profesor kreslení na Českém vysokém učení technickém v Praze.

30862. S koňmi u hostince
Dražba ukončena:24.04.2019 18:26:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 000 Kč