Tempery na papíře, obě 43x61 cm
1) Mladá Vožice - náměstí, signováno vpravo dole V. Matas 65, nerámováno.
2) Vltava u Prahy - nesignováno, nerámováno.
Pozn.: Díla pochází přímo z rodiny autora.
o autorovi: 1913 - 1967
Narodil se v Nebilovi. Malovat se učil soukromě u malíře K. Keményho.