Olej na kartonu, 51x67 cm. Signováno vpravo dole V. Malý. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Kromě krajinomalby se velkým tématem díla Václava Malého staly výjevy z vesnického života. Na předloženém díle se Malý projevuje jako autor s mimořádným pozorovatelským talentem. Na obraze zachytil dvě dívky zasazené do efektního přírodního rámce, který vytváří výběžek s lučním porostem a obloha s výrazně hmotnou kulisou oblak. Nepochybné kvality dílu propůjčuje zvláště suverénní malířský přednes. V koloritu převažují živé barevné tóny sytě žluté, modré a zelené doplněné odstíny červené. Zřetelné jsou také částečně ponechané tahy štětce. Rukopisná textura i lokálně viditelné obrysové linie přispívají k přesvědčivému vyjádření objemů a prostoru. Vyzdvihnout lze také velmi umné zacházení s kompozicí, v níž se prosazuje souhra diagonálních linií. Dílo představuje velmi krásnou ukázku autorovy schopnosti zachytit jedinečnost okamžiku vyspělými malířskými prostředky.
o autorovi: 1874 - 1935
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 75 000 Kč