Václav Junek - Zlatá horečka

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 50x60 cm. Signováno vpravo dole V. Junek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Obraz dává nahlédnout do dob minulých, kdy se honba za zlatem stávala tvrdým denním chlebem spousty mužů i žen. Precizně zachycená situace z naleziště ukazuje tvrdou práci a souhru mužů při honbě za zlatem. Věřme, že zrovna tato scéna byla po zásluze odměněna třpytivým snem.

o autorovi: 1913-1976

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

53602. Zlatá horečka
Dražba ukončena:16.12.2020 23:05:09
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 800 Kč