Olej na plátně, 38x22 cm. Signováno vpravo dole V. Jansa 90. Rámováno.
o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč