Václav Jansa - U vody

Akvarel, 31x44 cm. Monogramováno vlevo dole V.J. Rám, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

41007. U vody
Dražba ukončena:27.02.2020 19:28:50
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 100 Kč