Václav Jansa - Stará Praha

Akvarel, 32x21 cm. Monogramováno vpravo dole V.J. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu razítko s umělecké pozůstalosti Václava Jansy.

Nejdelší strana: 51 cm

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
85089. Stará Praha
Dražba ukončena:26.10.2022 22:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč