Václav Jansa - Stará Praha

Kniha, 33x26 cm. 100 akvarelů Václava Jansy (ofsety). Popsal Jan Herain. 2 svazky: 1 text, 1 barevné přílohy. Plátěná dobová vazba s obrázkem.

Pozn.: Vazba odřená.

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

24466. Stará Praha
Dražba ukončena:15.11.2018 18:33:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:9 500 Kč