Václav Jansa

19975. Sedící dívčí akt

popis: Kresba, 37x25 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám poškozen, Papír mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

dražba ukončena: 26.04.2018 21:34:00

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 800 Kč