Václav Jansa - Rybník

Akvarel, 10x13 cm, signováno vlevo dole Vács. Jansa, paspartováno, zaskleno.

Pozn.: Malba v paspartě posunuta. Jedná se o malbu velikosti pohlednice, která prošla poštou. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

12416. Rybník
Dražba ukončena:20.09.2017 21:28:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč