Václav Jansa - Městský motiv

Suchá jehla, 21x23 cm. Signováno tužkou vpravo dole Vács. Jansa. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám a pasparta mírně poškozeny.

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

85532. Městský motiv
Dražba ukončena:16.11.2022 20:13:52
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč