Olej na plátně fixováném na kartonu, 40x50 cm. ... Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Předložená olejomalba od Václava Jansy zobrazuje městské zákoutí během jasného zimního dne. Slunce jemně prosvětluje prostor obrazové kompozice, která zobrazuje zasněžené střechy. Kontrastem ke sněhovým závějím vystupuje sytě zelená barva a odstíny okru. Jedná se o nepochybně vysoce kvalitní vedutu Václava Jansy, kde se autoru podařilo v impresionistickém duchu zachytit letmou atmosféru rušného města. Dílo doporučujeme jako vynikající investiční a sběratelskou příležitost.
o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč