Olej na kartonu, 23x32 cm. Signováno vlevo dole Václav Jansa. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 32 cm
Předložená olejomalba od Václava Jansy představuje pohled na jezero v polích letního odpoledne. Kompozice je zalitá slunečním světlem, které prosvěcuje obraz sytou barevností. Pomocí vysoce posazeného horizontu je hlavní pozornost směrována k poli a jezeru v popředí kompozice. Barevnost plátna je velmi sytá, vynikají zejména zelené tóny, doplněné jemnými odstíny okru. Nebe s kupícími se mraky je provedeno v světlé modré barvě, která se odráží v zrcadle jezera. Jedná se o nepochybně kvalitní dílo Václava Jansy a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč