Václav Jansa - Dívka s knihou

Kresba, 6x6 cm. Signováno vpravo dole V. Jansa. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 18 cm

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

106717. Dívka s knihou
Dražba ukončena:10.12.2023 21:13:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč