Olej na kartonu, 20x25 cm, signováno vlevo dole F. Ulšmíd, rám, zaskleno. 1903, Praha - 1985 Student Ukrajinské akademie v Praze (prof. J. Rýdl, A. Kalvoda a I. Kulec). Studijně vycestoval na Balkán a do Francie. Věnoval se žánrové malbě.