Olej na plátně, 85x110 cm. Signováno dole uprostřed Filandrem. Rámováno.
Pozn.: Vystaveno v galerii Chagall.
Nejdelší strana: 128 cm
o autorovi: 1950
Architekt, výtvarník. Studoval architekturu na VUT v Brně, malbu soukromě u J. Kapce. Byl zaměstnán ve Stavoprojektu Ostrava, pak založil architektonický a malířský Ateliér Filandr. Je členem skupiny Chagall, sdružující malíře, grafiky, fotografy a literáty, se kterou také vystavuje. V jeho malbách se často objevují architektonické prvky (stěna, okno, římsa), stávají se kompozičními základy, umístěnými v prostoru a čase.