Nejdelší strana: 98 cm
Olej na plátně, 60x73 cm. Signováno vlevo dole V. Fiala 44. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Kultivovaná krajina Václava Fialy nabízí pohled na pasoucí se stádo na travnaté louce. Malba se vyznačuje živou, plně přirozenou barevností, přesvědčivým zachycením prostoru a zkušeným neotrockým zpracováním. Paletu Fiala postavil na kombinacích zelených odstínů travnaté plochy, která zachycuje jasné denní světlo. Jeho malířský rukopis výborně naznačuje charakter jednotlivých součástí krajiny, architektury domů na pozadí, olistění stromů i strukturu trávy. Z obrazu celkově dýchá uklidňující atmosféra a snaha o navození dojmu bezprostřednosti. Obraz se řadí k vysoce zdařilým a kvalitním ukázkám krajinářského díla Václava Fialy.
o autorovi: 1896-1980
Narodil se v Praze. Studoval na Soukromé malířské škole ve Vídni, na Vyšší umělecké škole v Charkově, AVU v Perohradě a studia zakončil na pražské AVU u prof. Švabinského. Studijní stipendium získal v Paříži. Ve své tvorbě se věnoval malbě, známkové tvorbě, bankovkové grafice a knižním ilustracím, pro které používal především kresbu tužkou, perokresbu, kolorovanou kresbu a akvarel a ve kterých dbal na dodržení historických reálií. Za svou tvorbu získal řadu ocenění doma i ve světě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč