Václav Fiala - U mostu

Olej na kartonu, 31x38 cm. Signováno vpravo dole V. Fiala Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Na zadní straně list z výstavy.

Nejdelší strana: 44 cm

o autorovi: 1896-1980
Narodil se v Praze. Studoval na Soukromé malířské škole ve Vídni, na Vyšší umělecké škole v Charkově, AVU v Perohradě a studia zakončil na pražské AVU u prof. Švabinského. Studijní stipendium získal v Paříži. Ve své tvorbě se věnoval malbě, známkové tvorbě, bankovkové grafice a knižním ilustracím, pro které používal především kresbu tužkou, perokresbu, kolorovanou kresbu a akvarel a ve kterých dbal na dodržení historických reálií. Za svou tvorbu získal řadu ocenění doma i ve světě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

91559. U mostu
Dražba ukončena:30.03.2023 20:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč