Václav Chochola - Salvador Dalí XIV, Paris

Autorská fotografie r. 1969, 24x18 cm. Signováno Dalí a Chochola 1969. Značeno vpravo dole Archiv Chochola. Vzadu štítek Archivu B a M Chochola. Volný list.

o autorovi: 1923 – 2005
Fotograf, výtvarný publicista. Navštěvoval fotografickou třídu Grafické školy na Smíchově v Praze (R. Skopec, prof. Šobr), studoval čtyřletou fotografickou školu. Fotografoval nejprve sport, věnoval se ale také jiným tématům, především hudbě (Pražské jaro), divadlu (ND a Divadlo Větrník v Praze) a portrétům osobností. Od 40. let glosoval pražský kulturní život, psal recenze, úvahy a články o umění, k fotografiím osobností publikoval profily umělců. Byl členem Asociace fotografů a členem UVU. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, MG Brno, UPM Praha a v četných zahraničních galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 54 000 Kč.

152045. Salvador Dalí XIV, Paris
Zbývá:32 dnů, 9 hodin
Konec dražby:11.02.2026 21:34:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:2 100 Kč