Václav Chochola - Salvador Dalí

Originální fotografie z původního negativu, 24x16 cm. Signováno V. Chochola 67. Rám, plexisklo.

Pozn.: Papír mimo tiskovou plochu v místě poškozen.

o autorovi: 1923 – 2005
Fotograf, výtvarný publicista. Navštěvoval fotografickou třídu Grafické školy na Smíchově v Praze (R. Skopec, prof. Šobr), studoval čtyřletou fotografickou školu. Fotografoval nejprve sport, věnoval se ale také jiným tématům, především hudbě (Pražské jaro), divadlu (ND a Divadlo Větrník v Praze) a portrétům osobností. Od 40. let glosoval pražský kulturní život, psal recenze, úvahy a články o umění, k fotografiím osobností publikoval profily umělců. Byl členem Asociace fotografů a členem UVU. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, MG Brno, UPM Praha a v četných zahraničních galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 54 000 Kč.

112902. Salvador Dalí
Dražba ukončena:28.03.2024 20:26:09
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:5 000 Kč