Václav Brožík - Žebrák

Kresba, 33x24 cm. Nesignováno (Václav Brožík). Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Opatřeno pozůstalostním razítkem.

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

19710. Žebrák
Dražba ukončena:25.04.2018 21:10:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč