Václav Brožík - V salónu

Akvarel, 33x29 cm Signováno vpravo dole V. Brožík. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám, pasparta i malba poškozeny.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 54 cm

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
76008. V salónu
Dražba ukončena:28.04.2022 21:37:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč