Václav Brožík - Studie

Kresba, 42x23 cm, signováno vpravo dole Brožík, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: V papíře i paspartě místy skvrnky. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

15587. Studie
Dražba ukončena:24.01.2018 22:28:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 300 Kč