Václav Brožík - Portrét ženy

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 34x24 cm. Signováno vpravo dole V. Brožík. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

vydraženo
70206. Portrét ženy
Dražba ukončena:16.12.2021 22:34:27
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:60 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
60 000 Kč 16.12.2021 22:29:27 9311
55 000 Kč 16.12.2021 22:28:13 849
50 000 Kč limit (16.12.2021 22:26:40) 9311
50 000 Kč 16.12.2021 22:26:41 849
49 000 Kč limit (16.12.2021 22:25:50) 9311
48 000 Kč 16.12.2021 22:24:11 849
47 000 Kč 16.12.2021 22:23:28 9311
46 000 Kč 16.12.2021 22:22:04 849
45 000 Kč 16.12.2021 22:21:13 9311
44 000 Kč 16.12.2021 22:05:06 849
43 000 Kč limit (16.12.2021 22:05:01) 8848
42 000 Kč 16.12.2021 22:05:02 849
41 000 Kč limit (16.12.2021 22:01:11) 8848
40 000 Kč 16.12.2021 22:01:12 849
39 000 Kč limit (16.12.2021 22:01:08) 8848
38 000 Kč 16.12.2021 22:01:09 849
37 000 Kč limit (16.12.2021 22:00:58) 8848
36 000 Kč 16.12.2021 22:00:59 849
35 000 Kč limit (16.12.2021 22:00:52) 8848
34 000 Kč 16.12.2021 22:00:53 849
33 000 Kč limit (16.12.2021 22:00:48) 8848
32 000 Kč 16.12.2021 22:00:49 849
31 000 Kč limit (16.12.2021 22:00:06) 8848
30 000 Kč 16.12.2021 22:00:07 849
29 000 Kč limit (16.12.2021 21:56:23) 8848
28 000 Kč 16.12.2021 21:56:24 849
27 000 Kč limit (16.12.2021 21:56:05) 8848
26 000 Kč 16.12.2021 21:56:06 849
25 000 Kč limit (16.12.2021 21:56:02) 8848
24 000 Kč 16.12.2021 21:56:03 849
23 000 Kč limit (16.12.2021 21:55:06) 8848
22 000 Kč 16.12.2021 21:55:07 849
21 000 Kč limit (16.12.2021 21:50:07) 8848
20 000 Kč 16.12.2021 21:50:08 849
19 000 Kč limit (14.12.2021 17:17:23) 8848
18 000 Kč 10.12.2021 18:57:23 5629
17 000 Kč 28.11.2021 19:56:50 4930
16 000 Kč 28.11.2021 13:54:41 4632
15 000 Kč limit (27.11.2021 22:12:18) 766
15 000 Kč 27.11.2021 22:12:19 6192
14 000 Kč limit (27.11.2021 22:12:11) 766
13 000 Kč 27.11.2021 22:12:12 6192
12 000 Kč limit (27.11.2021 18:07:16) 766
11 000 Kč limit (27.11.2021 18:07:00) 6604
11 000 Kč limit (27.11.2021 18:07:01) 766
6 000 Kč limit (27.11.2021 0:24:46) 6604
5 500 Kč limit (27.11.2021 0:24:45) 8470
2 000 Kč limit (26.11.2021 22:42:28) 6604
1 900 Kč 26.11.2021 19:51:05 1610
1 800 Kč 26.11.2021 7:40:57 766
1 700 Kč 26.11.2021 7:00:23 849
1 600 Kč 26.11.2021 1:11:49 817
1 500 Kč 25.11.2021 23:58:50 2533